Netap novinky

Nová verze ONTAP® 9.3

Začátkem roku 2018 uvedla společnost NetApp novou verzi ONTAP® 9.3 do produkčního stavu General-Availibility (GA). Přináší zejména zlepšení a optimalizaci výkonu, větší efektivitu při ukládání dat, nový NetApp MetroCluster IP, další zlepšení v oblasti bezpečnosti a nové vylepšené Web GUI, které jednak zjednodušuje a zpřehledňuje práci, ale také visuálně sjednocuje celé portfolio NetApp OnCommand software.

Vyšší výkon
ONTAP 9.3 poskytuje o 40 % vyšší výkon než předchozí verze ONTAP obecně a nejvýznamněji zdokonaluje iSCSI protokol. Upgrade umožňuje dosažení vyššího výkonu již existujícím zákaznickým systémům prostřednictvím pouhé optimalizace a paralelizace vstupních a výstupních operací.

Tento release přináší vylepšení Quality of Service (QoS) prostřednictvím Adaptivního QoS, který umožňuje administrátorům storage systémů použít předpřipravené šablony pro specifické aplikace s přizpůsobenými úrovněmi včetně minimálních a maximálních hodnot QoS. Zdroje jsou tak systému dynamicky přidělovány v závislosti na využití uložených dat, a tím je zabezpečena konzistentní úroveň výkonu. Výsledkem je poskytování dostatečného výkonu kritickým aplikacím, zatímco ostatní aplikace mají přerozdělován zbývající výkon, který může být vyšší, než je definovaná hodnota dle jejich QoS.

Lepší efektivita
Nový release ONTAP 9.3 nabízí lepší efektivitu ukládání dat až o 30 % dosáhnutý optimalizací deduplikačního procesu. Takto vylepšená efektivita se nejvíce projeví v AFF systémech se zapnutou inline deduplikací, kompresí a kompakcí dat. Další novinkou je možnost na pozadí spuštěná dynamická deduplikace dat bez dopadu na výkon systému, která může znamenat uvolnění dalšího diskového prostoru.

NetApp MetroCluster IP
Nově uvedená synchronně replikační funkcionalita NetApp MetroCluster IP (MC-IP) je jednodušší a efektivnější než předchozí typy MetroCluster řešení. MC-IP představuje úsporu investic a dalších nákladů, odpadá nutnost použití FC-SAS bridge zařízení a oddělených přepínačů ve vzdálených částech clusteru.

Rozšíření bezpečnosti
Již od verze ONTAP 9.1 umožňuje NetApp enkrypci dat nejen na úrovni disků, ale také na úrovní volumů (NetApp Volume Encryption) a nyní, ONTAP 9.3, přináší možnost využít externí management enkrypčních klíčů prostřednictvím standardního protokolu pro výměnu klíčů (KMIP) pro NVE, čímž umožňuje uživatelům vybrat si z velkého množství dostupných aplikací pro keymanagement. 

Produktové portfolio NetApp® All Flash FAS (AFF)

V současné době firma NetApp® nabízí ucelenou škálu all-flash modelů diskových polí určených nejen pro velké podniky a jejich business-critical aplikace AFF A700s/A700, ale poskytuje dostupná řešení také malým a středním podnikům AFF A300, AFF A200. Díky vysoké výkonové škálovatelnosti v rámci NetApp clusteru, lze dosáhnou výkonu 7mil IOPS s méně jak milisekundovou odezvou (cluster s 24 nody). Jde tak o nejvýkonnější škálovatelné unified storage řešení. V rámci clusterového řešení je možné kombinovat NetApp All Flash FAS (AFF) a NetApp FAS disková pole s otáčkovými disky a tak přesouvat zátěž transparentně mezi nody poskytujícími vysoký výkon a velkou kapacitu.

NetApp AFF je první komerčně dostupné řešení, které poskytuje front-end připojení prostřednictvím 32Gb Fibre Channel i 40Gb Ethernet. Tímto NetApp All Flash FAS eliminuje úzké hrdlo v propustnosti směrem k připojeným serverům.

  model A200 - Entry-level, 2U systém s interními SSD disky a s připojením externích polic umožňuje připojení až 144 SSD disků na HighAvaibility (HA) pár, disponuje  výkonem  až 140k IOPS/HA.

model A300 - Mid-range, 3U systém s pouze s externími SSD disky, s maximálním připojením až 384 SSD disků na HA pár. Umožňuje rozšiřitelnost I/O front-end portu pomocí PCIe3 karet, disponuje výkonem až 355k IOPS/HA.

model A700s - High-end, 4U systém s interními SSD disky a s připojením externích polic umožňuje připojení až 216 SSD disků na HA pár. Umožňuje rozšiřitelnost I/O front-end portu pomoci PCIe3 karet, disponuje výkonem až 840k IOPS/HA.

 model A700 - High-end, 8U systém s pouze s externími SSD disky a s maximálním připojením až 480 SSD disků na HA pár. Zcela nová a přepracovaná architektura chassis, která umožňuje masivní rozšiřitelnost I/O front-end portu pomoci IO modulů.

Konference NetApp Insight Berlin 2017

Největší evropská konference společnosti NetApp - NetApp Insight 2017 - je zaměřena na prezentaci kompletního produktového portfolia NetApp, nejnovějších trendů v oblasti řešení ukládání a správy dat, datové bezpečnosti a dostupnosti.

I v letošním roce bude probíhat v Berlíně a to ve dnech 13-16.11.2017.

NetApp Insight 2017

Nový program NextCredit pro budoucí nákupy

Zákazníci, kteří si zakoupí NetApp ALL-Flash řešení modelové řady A, uzavřou smlouvu o technické podpoře, obdrží příspěvek na budoucí nákupu produktů od společnosti NetApp.

NextCredit program tak podpoří zákazníky při modernizaci nebo budovatání Data Fabric, při snaze používat nové technologie nebo cloudové služby co nejrychleji. Zákaznící mohou v rámci NextCredit programu realizivat nákup zboží, služeb a licencí, výměny řadičů atd.

Více+

 

Hyperkonvergované řešení NetApp HCI

Společnost NetApp koncem roku 2017 uvede na trh hyperkonvergované řešení NetApp HCI určené velkým firemním zákazníkům, kterým má přinést výkon, nezávislé škálování a integraci se systémem pro správu dat Data Fabric.

Nová hyperkonvergovaná infrastruktura je součástí širších změn v portfoliu výrobce, které dále zahrnují nový obchodní model čerpání datové kapacity, vylepšené vlastnosti celoflashových řešení a nová řešení pro hybridní cloudy.

Řešení NetApp HCI má zákazníkům nabídnout veškeré výhody flexibility, škálovatelnosti, automatizace a integrace s řešeními všech partnerů výrobce včetně společností Commvault, Intel, MongoDB Enterprise, Veeam nebo VMware.

The Next Generation of Enterprise-Scale Hyper Converged Infrastructure. Více+

(2.8.2017)

Stránky

Novinky z oblasti informačních a komunikačních technologií, nabízeného portfolia produktů a služeb, prezentací a dění v naší společnosti.

Komplexní a profesionální služby v ICT

  • Hardwarový servis
  • Software podpora
  • Konzultační podpora

NetApp Professional Services and Support Services Certified Partner

I pro letošní rok jsme se stali nejúspěšnějším českým partnerem společnosti NetApp.

Odezíráme klientům ze rtů

Váš partner pro složitou a heterogenní IT infrastrukturu.

SALTO je soukromá česká společnost, která se dlouhodobě, úspěšně a s respektem konkurence zaměřuje na poskytování komplexních řešení a profesionálních služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Více jak 25 let na trhu

V roce 2015 naše společnost dosáhla významného milníku, oslavila čtvrt století působení na českém trhu. Děkujeme tak všem našim zákazníkům za projevenou přízeň a důvěru.

© 2018   S A L T O spol. s r. o.

+420 545 220 022